רמקולים סמויים

רמקולים שקועים cwm652

רמקולים סמויים

אנשים הבונים את ביתם או קונים את דירת חלומותיהם, נוטים להשקיע בעיצוב הבית או הדירה זמן ומשאבים לא קטנים. לעיתים נעזרים במעצבי פנים ולעתים מעצבים בעצמם את הסלון, המטבח,וחדר השינה.

בעיצוב הסלון המודרני ניתן לראות בבתים מראה נקי ואסתטי בעל קווים ישרים ושימוש מינימליסטי באביזרי ריהוט.

גם מכשירי העזר בבית כגון מחממים ותנורים, מזגנים, מעוצבים בנישות או במקומות נסתרים בקירות הבית וגם מכשירי אודיו ווידיאו ניתן היום להסתיר בקירות גבס ולהשיג מראה אסתטי נקי ומעוצב לחלל הבית.

מהם רמקולים סמויים לגבס?

מאחר והרמקולים ברוב הבתים הינם גלויים לעין, הם מקבלים תשומת לב מיותרת כאשר הם בולטים במיקומם במראה הכללי של הסלון.

בעזרת רמקולים שקועים וסמויים ניתן להגיע לעיצוב אידיאלי ונקי של חלל הסלון בו זמנית ליהנות מאיכות של סאונד ברמה גבוה וללא פשרות.

https://surround-sound.co.il/מוצר/iw-6/

מתי מתקינים רמקולים סמויים?

המלצות לשלב הנכון לתכנון התקנתם של רמקולים סמויים יהיו בשלב הבנייה ואו השיפוץ. לאחר ההתקנה, יהיו הרמקולים הסמויים מוסתרים לחלוטין מן העין על ידי טיח, על ידי צבע וגם על ידי טפטים. בהתקנת רמקולים שקועים מוגברים, אין צורך לתכנן את מיקומם בחלל החדר ולא משנה גם גודלו של החדר מאחר והרמקולים יהיו חבויים בתוך הקיר, אטומים ומוגנים גם באזורים כמו חדר האמבטיה שהם עתירי לחות.

איך פועלים רמקולים צמודי קיר?

ייחודם של הרמקולים השקועים בקיר הבית הוא בהפקה של אנרגיה אקוסטית, אופן פעולתו של הרמקול היטא בטכנולוגיית DML כלומר Distributed mode loudspeaker. כך מופק הצליל על ידי עוצמת רטט גבוהה שמפוזרת על גבי הפאנל באופן אחיד באמצעות Exciter אלקטרו אקוסי ייחודי.

האקסייטר מייצר צלילים בתדרים המגיעים למרחק מטר אחד גם אחרי שלב הטיח או שלב הצבע וגם הדבקת הטפט.

הרמקולים הסמויים מסוגלים להתמודד עם הפרטים הקטנים של סאונד דינמי כגון תווים בודדים של גיטרה קלאסית וגם אפקטים של סאונד בסרטי פעולה מודרניים.

מאחר ותנודות קול הן אמנם זעירות אך רבות בעוצמה, ניתן להרגיש אותן ואין צורך לראותן. התנודות עוברות לקיר ומהקיר לטיח וממנו לטפט המודבק על הרמקולים. מכאן נישאות תנודות הקול באוויר אל חלל החדר ומגיעות לאוזנו של המאזין.

https://surround-sound.co.il/מוצר/%d7%a8%d7%9e%d7%a7%d7%95%d7%9c%d7%99%d7%9d-%d7%a9%d7%a7%d7%95%d7%a2%d7%99%d7%9d-301-bose/

בעצם פעולתם של רמקולים סמויים דומה לפעולת כלי נגינה כגון כינור ופסנתר. אין צורך לשבת במרכז החדר במרחק שווה מהרמקולים כל מנת ליהנות מצליל סראונד היקפי איכותי ומחווית צפייה מעולה בסרט או בטלוויזיה.

כדאי וחשוב לשקול הוספתו של סאב וופר מוגבר, המיועד לתדרי הבאס הנמוכים המשלימים את חווית השמיעה והצפייה האיכותיים במערכת הקולנוע הביתית שלכם.

בנוסף כדאי לדעת כי הרמקולים הסמויים מתוכננים כך שהם נוקשים בחלק הפאנל הקרוב לקיר, בכדי למנוע היווצרות של סדקים על גבי הטיח וגם בתוך קיר הגבס בגלל התנודות של הקול. כמו כן תנודות הקול אינן יכולות לגרום לשבירת מסגרת הפאנל.

הרמקולים עשויים בטכנולוגיית הייטק , מחומר קל מאוד במשקל, מאלומיניום אמיתי, אלומיניום כרום וזכוכית מינרלית והם מפיקים אנרגיה אקוסטית. ניתן להתקין רמקולים סמוייםפ ביעילות ובקלות בתקרות וקירות גבס, ובקירות בטון.

איך מתקינים רמקולים סמויים?

קיימים סוגים רבים של רמקולים אותם ניתן להתקין באופן סמוי בקירות גבס בבית ובין היתר ניתן לרכוש ולהתקין רמקולים שקועים בלוטוס, וגם רמקול שקוע תקרה Jbl  ניתן להתקנה בתקרת גבס בקלות.

במידה ואתם חושבים שתוכלו לבצע התקנה עצמאית ,היא אפשרית בהחלט, אך כדאי לתת תשומת לב למספר פרטים חשובים ולא לעשות טעויות. אם אתם סבורים כי התקנה עצמאית תהיה משימה קשה או מורכבת מדי עבורכם, ההמלצה היא להזמין התקנה מקצועית של רמקולים סמויים . על ידי הזמנת מתקין מוסמך של מערכות קולנוע ביתי או מערכות סטריאו.

היום ניתן לבצע חיפוש מהיר באינטרנט ולאתר חברה המתמחה בשיווק והתקנה של רמקולים וציוד סאונד. ניתן להתעדכן ולהתרשם באתר האינטרנט של החברה ואף להזמין מערכות סאונד מקצועיות ומתקין מקצועי על מנת להתקין את המערכת באופן מקצועי ואחראי.

איש מקצוע שיתקין בביתכם רמקולים סמויים יוכל להבטיח כי הרמקולים יעבדו באופן איכותי ויפיקו את הסאונד הנדרש וימלאו את פוטנציאל הסראונד של מערכת הקולנוע הביתי שלכם באיכות של סראונד ושל סאונד המתפזר בחלל באופן אחיד ומגיע לאוזנו של כל מאזין היכן שהוא יושב.

מהן עלויות התקנת רמקולים סמויים?

רובן של מערכות הרמקולים הסמויים המצוינות, השקועות בתקרה ובקירות, מערכות  המספקות סראונד איכותי למערכת הקולנוע הביתי שלכם, משווקות ומותקנות באופן מקצועי אחראי ואיכותי על ידי מתקיני סאונד מקצועיים אשר עלות השירות שלהם עשויה להיות גבוה יותר מאשר רכישת מערכת רמקולים סמויים ברשת חנויות חשמל.

עלויות ההתקנה משתנות בהתאם לתנאים ותלויות בגורמים שונים כגון אופן ההתקנה, מבנה החדר או הבית, סוג הרמקולים שבחרתם וגם האזור הגיאוגרפי בו אתם גרים. אלה משפיעים על זמן ההתקנה ובהכרח גם על המחיר. זמן ההתקנה הממוצע למערכת טיפוסית יכול לנוע בין שעה וחצי ועד לארבע שעות התקנה ולעתים אפילו יותר.

סוגי רמקולים

קיימים סוגים שונים של רמקולים ובין היתר ניתן למנות את הבאים: רמקולים שקועי קיר מלבניים ורמקול שקוע מעוגל. סוג נוסף יהיו רמקולים שקועי תקרה עגולים ,אלה הם רמקולים בעלי פיזור סאונד טוב יותר כאשר הם שקועים דווקא בתקרה.

סוג שלישי הוא רמקול סנטר שקוע, זוהי מערכת קולנוע ביתית בעלת רמקול סנטר מרכזי האחראי על הפקת צלילי הדיבור או הווקאל, שהם התדרים המופקדים מקולות הדיבוב של הדמויות המשתתפות בסרט. רמקול סנטר הוא חיוני ביותר כי בלעדיו יחולקו התדרים של הדיבוב לשני הרמקולים הקדמיים ואלה עלולים להתנגש עם הרמקול המפיק את צלילי הרקע.

מחפשים מערכת קולנוע ביתית? הגעתם למקום הנכון.

מחפשים ציוד מדיה לבית או לעסק?

הגעתם למקום הנכון. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מי אנחנו

סראונד סאונד | חנות היבואן | מערכות קולנוע ביתי וסטריאו לבית.  שירותי ייעוץ, הדגמה בחנות והתקנה מקצועיים.

מאמרים אחרונים