רמקולים מומלצים למוזיקה – כיצד בוחרים

מגוון רחב של

רמקולים מומלצים למוזיקה

X

בעולם השמע קיימת הפרדה בין קהלים שונים על פי השימוש העיקרי שלהם במערכת השמע. ישנם אלו אשר משתמשים במערכת שלהם להאזנה למוזיקה וגם להעצמת החוויה של קולנוע ביתי, ישנם אלו המסתפקים ברמקול קטן בחדר המאפשר להם להאזין לרשימת השירים האהובה שלהם ממכשיר נייד.  הכל על פי מגוון צרכים והעדפות.

בתוך שלל השימושים, קיימת קבוצה שעיקר שימושה ברמקולים הוא למטרת האזנה למוזיקה. הפעם נתמקד בהם ובפתרונות השונים שיש לעולם מערכות השמע להציע להם בבואם לבחור רמקולים. אילו רמקולים מומלצים עבור האזנה למוזיקה? מהם רמקולים טובים? איזה רמקול מומלץ לבית? המשיכו לקרוא.

התכונות המפרידות או מבדילות בין הרמקולים השונים בבואנו לבחון מה הכי מתאים לנו על מנת להנות מהאזנה איכותית למוזיקה הן העוצמה של הרמקול, מספר הרכיבים שבו, גודלו של הרמקול וסוג החיבור שלו.
מהי עוצמת רמקולים? העוצמה של רמקול ואיכות הצליל שהוא יפיק תלויים בהספק, התנגדות, נצילות ותחום התדרים שלו.
ההספק נמדד ב-RMS, ומבטא את עצמת הצליל שניתן להפיק ללא עיוותים מן הרמקול. לשימוש ממוצע בחדר רגיל, הספק RMS של 100 וואט אמור להיות די והותר. אם מדובר בחלל גדול או אם אינכם בטוחים, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע. עוד סיבה לקבלת ייעוץ מקצועי היא ההתאמה הנדרשת בין נתון ההספק של הרמקולים לזה של המגבר אליו יחוברו. אם למגבר שלכם יהיה הספק גבוה יותר מזה של הרמקולים, אתם עלולים לגרום להם לנזק.
תחום התדרים של הרמקול, כשמו כן הוא: זהו טווח התדרים שהרמקול יכול להפיק. תחום התדרים שאוזן האדם יכולה לשמוע נע בדרך כלל בין 20Hz לבין 20KHz. במקרים רבים טווח התדרים של רמקול יחל ב- 60Hz וזה מספק בהחלט לרוב השימושים. עבור מי שמחפש אחרי רמקולים איכותיים במיוחד יש להעדיף כאלו המסוגלים להיות יותר קרובים ל-20Hz, כאשר רמקולים כאלו יהיו בדרך כלל יקרים יותר.
רמקולים רצפתיים מומלצים, דוגמת ACOUSTIC ENERGY דגם AE309 של חברת Monitor Audio, הם דוגמא לרמקולים גדולים ואיכותיים שטווח התדרים שלהם הוא מעל לממוצע.
נתוני ההתנגדות, המוכרת גם כעכבה, והנצילות הן גורמים שגם עשויים להשפיע לעיתים על תפקוד נכון ומיטבי לאורך שנים של המערכת שמע תלויים מאד במגבר בו משתמשים ולכן מומלץ, לפני שרוכשים רמקולים למערכת שמע, להתאים אותם למגבר קיים או לרכוש מגבר שיתאים לרמקולים הרצויים.

לסיכום, אם אתם מאלו שאוהבים במיוחד להאזין למוזיקה ואתם שוקלים עריכת שינוי או חידוש במערכת השמע הביתית הקיימת, משתוקקים לשדרג אותה או אם אתם עומדים לשפץ את ביתכם ומעוניינים להטמיע בו טכנולוגיית בית חכם, אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם מומחה סאונד בעל ניסיון. אנו, ב״סראונד-סאונד״, נשמח לייעץ ולעזור לכם בבחירת מערכת רמקולים לבית, בהתאמה לצרכי ההאזנה שלכם, לגודל החלל וגם נסייע בבחירת המיקום האופטימלי. בקרו באתר שלנו או צרו עמנו קשר טלפוני.

מחפשים ציוד מדיה לבית או לעסק?

הגעתם למקום הנכון. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מי אנחנו

סראונד סאונד מערכות קולנוע ביתי. שיווק מערכות מולטימדיה – שירותי ייעוץ והתקנה מקצועיים.

מאמרים אחרונים