מעמדי טלוויזיה

מעמד רצפתי שחור כפול 1800B

מאז שהטלוויזיה חדרה לחיינו בשנת 1966, נראה חדר האורחים שלנו אחר לגמרי ולא רק הוא. בכל בית יש היום אביזרים וחדרים מיוחדים לצפייה בטלוויזיה והרוב מחוברים אליה כמו לטבור. יש מעמדי טלוויזיה שונים, פינות טלוויזיה, חדרים לצפייה ועד חדרי קולנוע.

היא עצמה הפכה מקופסה שמנה בשידורים מצומצמים בשחור לבן, לעולם ומלואו של עשרות ערוצים, בצבע, לכל הגילאים ועם המון תכנים.

כניסתה של הטלוויזיה, גרמה לשינוי גדול בעיצוב של הבית. בשנות השישים והשבעים  בכל בית, על הקיר הכי גדול בסלון, היה מזנון. המזנון הזה היה פאר היצירה של הבית. הוא מככב בלוקיישנים של כל סרטי הבורקס של שנות השבעים, והוא כיכב בכל בית כרהיט שחקן ראשי.

המזנון היה צמוד לקיר, לעתים עם ברגים ולעתים עומד על רגליים. בתוכו אחסנה המשפחה את חפציה היפים לראווה. מערכת אוכל של רוזנטל, כלי פורצלן, קריסטל ועוד. בכל מזנון מכובד היה גם תא לאחסון בקבוקי אלכוהול. בשום מזנון ישן לא היה מקום לטלוויזיה, זו לא הייתה בכלל קיימת אז.

https://surround-sound.co.il/מוצר/%d7%9e%d7%a2%d7%9e%d7%93-%d7%a8%d7%a6%d7%a4%d7%aa%d7%99-%d7%a9%d7%97%d7%95%d7%a8-%d7%9b%d7%a4%d7%95%d7%9c-1800b/

עם כניסתה של הטלוויזיה, החלו אנשים להכניס לבתים מעמדים למסכי טלוויזיה, מעמד נייד לטלוויזיה. בדרך כלל היה זה מעמד עם גלגלים, דומה כל הבתים ובייצור מקומי של כחול לבן.

אבל מאז עברו הרבה תהפוכות על הטלוויזיה וגם על המעמדים והיום יש עולם שלם של מעמדי טלוויזיה למכשיר הכי חשוב בכל בית אפשר לומר.

ההיסטוריה של מעמדי טלוויזיה

כאשר חדרה הטלוויזיה לבתים בישראל, החלו אנשים לרכוש שולחנות קטנים בדרך כלל עם גלגלים והניחו עליהם את הטלוויזיה. במשך הזמן עוצבו כל מיני מעמדי טלוויזיה, ועשר שנים אחר כך כבר בשנות השמונים בערך, החלו המזנונים לצאת מהבתים. במקומם החלו להיכנס מזנונים שהיה בהם מקום להניח טלוויזיה. כולם הבינו שזה מה שצריך להיות. אז היו מזנונים גבוהים, כגודלו של אותו מזנון קודם, אבל עם מקום באמצע לטלוויזיה. היו כל מיני סוגים מכל מיני סוגי עץ ובכל מיני צבעים. חום ושחור ולבן. ואז הייתם נכנסים לכל בית, ועל המזנון באמצע הסלון היה תא שלם ששימש להנחת הטלוויזיה.

אחר כך התקצרו המזנונים, המינימליזם החל להשפיע. גובה המזנונים הונמך. המזנונים של שנות התשעים כבר לא היו גבוהים, אלא נמוכים. לא היו מעמדי טלוויזיה, אלא שעל המזנון הזה היו מניחים אותה.

באותה תקופה רק חלק מהאנשים עדיין שמרו על המזנון הישן והשתמשו באיזה מעמד עם גלגלים או מעמד נייד לטלוויזיה.

https://surround-sound.co.il/מוצר/%d7%9e%d7%a2%d7%9e%d7%93-%d7%a8%d7%a6%d7%a4%d7%aa%d7%99-fd-31/

מטלוויזיה למסך דק – המינימליזם והטכנולוגיה חוגגים

ככל שהטלוויזיה התפתחה והפכה ליותר דקה ודקה משנה לשנה, ככל שעם ישראל התחבר לעוד ועוד ערוצים. חיבור לכבלים, ממירים של ערוצי טלוויזיה, כך המשמעות של הטלוויזיה היא יותר ויותר טכנולוגית. היא כבר לא סוג של רהיט בבית, אלא מונומנט שמחבר אנשים לעולם הגדול. משכך, לא רק הטכנולוגיה התפתחה, אלא גם מעמדי טלוויזיה. אלה מעוצבים היום במינימליזם מושלם, בסגנון של עיצוב הייטק או עיצוב תעשייתי. מותאמים באופן מושלם ליחס שלנו למסך הדק והגדול מאוד שיש בהרבה מאוד בתים.

היום יש סטנדים ומעמדים ריצפתיים של מסכי טלוויזיה, LED, LCD פלזמה, שנראים כמו חלק מהטכנולוגיה עצמה. חלקם מאפשרים התקנה של מסך טלוויזיה, במקרים בהם אין מקום לשידה או למדף וגם לא לתלייה על הקיר.

במעמדים הללו משתמשים אגב גם בכנסים והרצאות, בהם רוצים להתקין מסך באמצעות מעמדים למסכי טלוויזיה.

https://surround-sound.co.il/מוצר/%d7%91%d7%9c%d7%90%d7%a7-%d7%a1%d7%9c%d7%95%d7%9f/

סוגים של מעמדים למסכי טלוויזיה וכן מעמדים שולחנים

כיוון שרבים משתמשים במסך הטלוויזיה שלהם, על תקן של מסך מחשב, יש היום מעמדים שולחנים למסכי טלוויזיה, המילה האחרונה בתחום הן ברמת הייצור והם ברמת חומרי הגלם והאיכות.

בנוסף כיוון שמספר האביזרים הקשורים בצפייה בטלוויזיה גדל, הרי שבכל בית היום יש ליד הטלוויזיה גם DVD וממיר, וצריך להניח אותם באיזה שהוא מקום.

החומרים השולטים במעמדי טלוויזיה הם אלומיניום וזכוכית, שילוב מעולה של סגנון ההייטק. ויש גם מעמדים ריצפתים למסך טלוויזיה ול-DVD עשוי אלומיניום מוברש, עם מדף זכוכית עליו ניתן להניח את הממיר. צבעה של הזכוכית יכול להיות שחור או לבן.

הרעיון הכללי של מעמדים לטלוויזיה, הוא לא להפוך את המקום לפינת אחסון מבולגנת בגלל שיש כל מיני מכשירים, מצד שני גם לא להזמין רהיט מיוחד בשביל זה.

אין ספק בכלל שככל שהטלוויזיה שלנו הפכה למוצר של טכנולוגיה מתקדמת, ככה מתאים לה להיות מונחת על מעמד שקשור אליה מבחינת חומר הגלם, המראה ועוד.

מאוד מוזר לראות טלוויזיה משוכללת וגדולה מונחת על שידה בסגנון לואי ה-14.

לכן המראה הכללי של המעמדים הוא בסגנון תעשייתי. קווים ישרים, מאלומיניום בשילוב מדפי זכוכית. יש המון דגמים וכל בית ימצא את המעמד הנכון שמתאים לטלוויזיה שלו. יש פה בכל זאת הרבה מקום להתאמה וטעם אישיים.

מחפשים מעמד לטלויזיה איכותי? הגעתם למקום הנכון. סראונד סאונד מציעה פתרונות אודיו וידאו ללקוח הפרטי, עסקי ומוסדי כאחד.

מחפשים ציוד מדיה לבית או לעסק?

הגעתם למקום הנכון. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מי אנחנו

סראונד סאונד | חנות היבואן | מערכות קולנוע ביתי וסטריאו לבית.  שירותי ייעוץ, הדגמה בחנות והתקנה מקצועיים.

מאמרים אחרונים