מגבר וקדם מגבר – כל מה שצריך לדעת על מגברים

קדם מגבר ומגבר

כל אדם שברשותו מערכת האזנה כלשהי שאותה הוא רוצה לטפח מכיר את הצורך במגבר ובקדם מגבר על מנת לשפר את חווית השמיעה שלנו ולהפוך אותה למקצועית. המגברים הם חלק בלתי נפרד ממערכות קולנוע וסטריאו והוא החלק החשוב ביותר במערכת הכריזה. אז מה זה מגבר? מה צריך לדעת לפני שרוכשים מגבר או קדם מגבר? על כל זאת ועוד נענה לכם בכתבה הבאה.

 

מה זה קדם מגבר

קדם המגבר הוא בדרך כלל החלק הראשון של המערכות השונות המפיקות צלילים ומוזיקה כמו פטיפון, וכן הוא מותקן גם בכלי נגינה חשמליים כגון גיטרה חשמלית. קדם המגבר הוא החלק הראשוני, לפני המגבר שנקרא לרוב מגבר הספק או מגבר כוח. המגבר לרוב בעל יציאה אחת וכניסה אחת וישלו לרוב כפתור אחד של הדלקה וכיבוי. קדם המגבר רגיש ביותר לאותות שונים של רעש וככל שקדם המגבר איכותי יותר עיבוד והפקת הצלילים יהיו טובים יותר.

אנשים הרגישים לצלילים ובעלי הבנה אלקטרונית יהיו יותר רגישים להבדל בין הצליל שמפיק המגבר לקדם המגבר. לרוב תקבלו את המגבר וקדם המגבר באריזה אחת ואם תהיו מעוניינים תוכלו להפריד ביניהם ולהבחין בשוני בצלילים. כאשר המוצרים שלכם איכותיים, שהמגבר והקדם מגבר מחוברים, הצליל ואיכותו יהיו טובים ביותר.

 

מה חשוב לבדוק לפני רכישת מגבר וקדם מגבר

ישנם מספר דברים שחשוב מאוד לוודא לפני שאתם באים לרכוש מגבר איכותי, אנו כאן כדי לוודא שתבררו את כלל הפרמטרים;

 

עבור מה המגבר

למגברים יש כיום שימושים שונים, החל ממגברים ביתיים ועד מגבר לצרכים כללים כמו כריזה במקום ציבורי. חישבו לאיזה צורך המגבר שאתם רוכשים. האם הוא ישמש לדבר אחד בלבד או למספר דברים. זהו הדבר בחשוב ביותר, לאחר שתבינו לאיזה צורך בדיוק אתם מעוניינים להשתמש במגבר תוכלו לענות בקלות על שאר הפרמטרים.

 

עוצמת המגבר

עוצמת המגבר קשורה לרוב למגבר עצמו ולא לקדם המגבר. חשוב לבדוק כי העוצמה של המגבר אותו אתם רוכשים מתאימה לצרכים שלכם ולרצונות שלכם. מגבר לצורך בייתי יצריך עוצמה חלשה יותר לעומת מגבר לצרכים כלליים כמו כריזה בקניון.

 

כבלים וחיבורים

כל מגבר הוא בעל חיבורים אחרים. חשוב שתבדקו שלמגבר שלכם יש את כלל החיבורים הנדרשים לפרויקט אליו אתם מייעדים את המגבר. ככל שהכבלים שתרכשו עם המגבר יהיו חזקים ואיכותיים יותר, איכות הצליל והפקת השמע תהיה איכותית יותר.

 

גודל

חשבו היכן אתם מעוניינים לאחסן את המגבר החדש שלכם. ישנם גדלים רבים של מגברים, כל אחד עם היתרונות שלו. לרוב מגבר גדול יותר יהיה בעל עוצמה רבה יותר. בדקו היכן המגבר יוחזק, חדר שרתים ארון תקשורת או בתוך חדר בייתי, ובהתאם לכך רכשו מגבר בגודל המתאים.

 

איכות ואחריות

ברכישת מגבר, וודאו כי אתם רוכשים אותו מיבואן רשמי ועם אחריות ארוכת טווח. קנו מגבר איכותי מחברה מוכרת כך שבמקרה של תקלה תוכלו לדעת שהמגבר שלכם מטופל בידיים טובות. ככל שהמגבר יהיה איכותי יותר כך מחירו יעלה, אך ניתן למצוא מגברים מצוינים במחירים שפויים. בדקו שהמגבר עונה על כל הצרכים שלכם וקנו מגבר איכותי מיבואן רשמי עם אחריות ארוכת טווח.

 

למה עוד כדאי לשים לב?

לאחר שבחנתם את כלל הדברים ישנם מוצרים נלווים שחשוב לשים לב אליהם ברכישת מגבר, כמו הרמקולים. המגבר יהיה מחובר לרמקולים ויפיק באמצעותם את השמע כך שגם הרמקולים חייבים להיות גם הם באיכות טובה. רמקולים לא איכותיים יפיקו צליל לא טוב למרות שהמגבר יהיה באיכות מצוינת. בחרו רמקולים שיתחברו למגבר שלכם בצורה טובה ויחד אתו תהנו מהצליל הטוב ביותר.

מעוניינים לרכוש מגבר חדש? עדיין לא ברור לכם לחלוטין ההבדל בין המודלים השונים של המגברים והקדם מגבר? בדיוק בשביל זה אנו כאן. אנו עוסקים כבר במשך כ15 שנים ביעוץ סאונד מקצועי לחברות ולפרטים. השירות שלנו הוא המותאם ביותר בשבילכם. אמרו לנו מה התקציב והצורך שלכם ואנו נעזור לכם למצוא את המגבר האיכותי והמתאים בדיוק עבורכם. אנו דוגלים במקצועיות, אחריות ואמינות, ונעזור לכם כל הדרך עד שתגיעו למגבר חלומותיכם, כל זאת בליווי אישי ועם הציוד החדיש והמקצועי ביותר. צרו עמנו קשר ותגיעו למגבר החדש שלכם במהירות.

מחפשים ציוד מדיה לבית או לעסק?

הגעתם למקום הנכון. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מי אנחנו

סראונד סאונד | חנות היבואן | מערכות קולנוע ביתי וסטריאו לבית.  שירותי ייעוץ, הדגמה בחנות והתקנה מקצועיים.

מאמרים אחרונים