מקרן קול – שאלות ותשובות

מקרן קול YAS 107

שאלות ותשובות

שלום. הייתי אצל חברה וראיתי שיש לה מקרן קול או סאונד בר ושהוא נשמע טוב. המקרן קול היה של חברת ימאהה אם אני לא טועה. רציתי לדעת מה יותר טוב, מקרן קול או סאונד בר?

לדעתנו, מקרן קול עדיף על סאונד בר. הסיבה היא מכיוון שלעומת סאונד בר, מקרן קול מפיק מעטפת סאונד דמה של 5.1 או יותר ערוצים (יש לבדוק במפרט טכני של המכשיר). סאונד בר מפיק מעטפת סאונד של 2.1 ערוצי סאונד או לכל היותר 3.1 ערוצי סאונד עם במה רחבה. כלומר, במערכת סאונד בר התוצאה המתקבלת אינה מספקת חווית קולנוע ביתי כפי שנרצה (במידה וזו אכן המטרה).


לחדר שינה, האם עדיף לרכוש מקרן קול או מערכת משולבת של פיוניר?

מקרן קול הוא לא רק קומפקטי יותר, הוא אינו דורש חיווט מיוחד ואיכות השמע המתקבלת ממנו איכותית ביותר. לכן, לחדר שינה, הינו ממליצים על מקרן קול. עם זאת, יתכן שמערכת סאונד קומפקטית תספק פחות או יותר את אותן איכויות סאונד, תלוי בתקציב, אבל תדרוש ממך התקנה מעט מורכבת יחסית למקרן קול.


מה המרחב האידאלי לעבודה של מקרן קול?

מאד תלוי. ישנם דגמים רבים של מקרני קול בעלי איכויות שונות, אלמנטים שונים ותפוקת סאונד שונות. באופן כללי, מקרן קול מתקשה לעבוד בחללים גדולים, מכאן שהמרחב האידאלי לעבודה של מקרן קול הינו בצורת מלבן או ריבוע שמימדהם אינם גדולים מחמישה מטרים רוחב ושישה מטרים עומק.


אני עומד להיכנס לדירה חדשה ואני מתלבט אם לרכוש מקרן קול או מערכת קולנוע ביתית קונבנציונלית, מה עדיף?

במידה והכנת תשתית למערכת קולנוע ביתית, לדעתנו עדיף ללכת על מערכת מסורתית. במידה ואין לך תשתית והנך מעוניין בקולנוע ביתי, מקרן קול בהחלט מספק אופציה אפשרית וכדאית. ראוי לציין שאם ברצונך במערכת שמע לצורך העיקרי של האזנה למוזיקה ואתה מוותר על התענוג של צפייה בסרטים, היינו ממליצים לך לוותר על עניין הקולנוע הביתי וללכת על מערכת סטריאו איכותית שתעניק לך חווית סטריאו "מהסרטים".


יש לי הכנות למערכת קולנוע ביתי לחמש רמקולים אבל סיפרו לי על משהו שנקרא "מקרן קול". מה עדיף?

כן, זו שאלה שאנו נתקלים בה לא מעט ואנו עונים עליה בהרחבה. תוכל לעבור על התגובות בדף זה ולמצוא את התשובה לשאלתך. רק נציין שאם הדגש הוא על מערכת קולנוע ביתית, מקרן קול איכותי של חברת ימאהה תעשה עבודה לא רעה בכלל. אם הדגש הוא על מוסיקה אז מערכת סטריאו קונבנציונלית המשלבת רמקולים מדפיים או רצפתיים, עדיפה.


האם זה נכון שמקרן הקול של ימהה הוא הטוב ביותר בשוק?

לא הייתי יוצא בקביעה גורפת, אבל חברת ימאהה אכן מובילה את פיתוח מקרני הקול בעולם ובהחלט השיקה מספר דגמים שקיבלו ביקורות וחוות דעת מצויינות ממומחי סאונד ידועים בעולם. עם זאת, השוק הטכנולוגי דינמי ומתייעל כל הזמן. חברות שמובילות בתחום X היום, לא בהכרח שיובילו באותו התחום מחר. חשוב לבחור בדגם טוב ואמין שיחזיק ויוכיח את עצמו במרוצת הזמן.


אני מתעניין במקרן קול של ימאהה דגם YSP-5100. רציתי לשאול מה דעתכם עליו?

מדובר במקרן קול שנחשב לאחד ממקרני הקול הטובים בשוק למרות שיש לו "אח" העונה לשם YSP-5300ץ עדיין, בעיני רבים וגם בעיני ה-YSP-5100 הוא הטוב בין השניים. מקרן הקול המדובר הוא דגם הדגל של ימאהה כך שלא יכול ממש לאכזב. למרות זאת, אל נשכח שהוא אינו בכדי להחליף מערכת קולנוע ביתית קונבציונלית.

מחפשים מערכת קולנוע ביתית במחיר שפוי? צוות סראונד סאונד מזמין אתכם להתרשם ממגוון מערכות קולנוע ביתי בתצוגה, צרו עמנו קשר עוד היום: 0507958164

מחפשים ציוד מדיה לבית או לעסק?

הגעתם למקום הנכון. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים

מי אנחנו

סראונד סאונד מערכות קולנוע ביתי. שיווק מערכות מולטימדיה – שירותי ייעוץ והתקנה מקצועיים.

מאמרים אחרונים