רמקולים לקולנוע ביתי © סראונד סאונד

סאונד מודה לאלפי לקוחותיה המרוצים על תמיכתם ובחירתם בשירותיה המקצועיים. אנא, הרגש חופשי ליצור עימנו קשר בכל זמן ובכל שאלה בנושא רמקולים לקולנוע ביתי.

אם ברצוננו שקבוצת הרמקולים לקולנוע הביתי אכן תספק את אפקט אולם הקולנוע או הקונצרטים בסאונד היקפי סראונד, על הקבוצה לכלול הרכב רמקולים הכולל 6 רמקולים: 2 רמקולים קדמיים, 2 רמקולים אחוריים, רמקול סנטר (מרכזי) ורמקול סאב וופר. בחר רמקולים מהקטגוריות הבאות:

לא מצאתם את מה שחיפשתם?

לא נורא, לא הכל מופיע באתר.

למה סראונד סאונד?

אם לשים זאת בכמה מילים – מקצועיות, אחריות, אמינות. לזכותנו קהל לקוחות רחב, פרטי ועסקי כאחד, אותם אנו משרתים נאמנה מזה שנים. חברת סראונד סאונד מתמחה בשיווק מערכות סטריאו | רסיברים | רמקולים סאב וופר | מקרנים לקולנוע ביתי ועוד.

סוגי רמקולים למערכת קולנוע ביתי

רמקולים שקועים

(הנקראים גם in wall ): רמקולים אלה מותקנים בתוך הקיר עד שהם נראים כחלק מהקיר עצמו. לעתים אף ניתן לצבוע את הרמקול בהתאם לצבע הקיר על מנת להסתיר רמקולים לקולנוע ביתי אותם לחלוטין מעיני המתבונן.

רמקולים אלה אינם תופסים מקום בחלל ואינם פוגעים באסתטיקה של החדר. רמקולים למערכת סטריאו (קרי, 2 רמקולים בלבד) יכולים להיות שקועים אך חשוב להקפיד על רמקולים אשר מפיקים באס (תדר נמוך) חזק ואיכותי ביותר או לחילופין, לרכוש רמקול סאב וופר להשלמת המערכת.

רמקולים לווייניים

(הנקראים גם satellites או “סטליטים”) הם רמקולים קומפקטיים במיוחד. הם מאד נוחים להסוואה בחלל, ומתאימים במיוחד לחללים קטנים כאשר לא רוצים שהרמקול יבלוט יותר מדי או יתפוס יותר מדי מקום.

רמקולים לקולנוע ביתי אלה גם מעוצבים בדרך כלל בצורה אסתטית ונקייה צבועים בשלל צבעים מבריקים. גם כאן, ניתן להרכיב מערכת סטריאו מרמקולים סטליטים במידה ורוכשים רמקול סאב וופר להשלמת המערכת.

הן לגבי הרמקולים הלווייניים והן לגבי הרמקולים השקועים ניתן לומר כי איכות הצלילים המופקת מהם גבוהה במיוחד ולרוב מסתכמת בהפקת הצלילים הגבוהים בלבד.

כיוון שהרמקול בנוי מאלמנטים המפיקים צלילים וכיוון שגודלם קטן יחסית, לרוב, רמקולים אלה לא מכילים את האלמנט האחראי על אפקט הצלילים הנמוכים הנחוצים ביותר במערכת קולנוע ביתית.

לכן, רמקולים לקולנוע ביתי מגיעים בסטים הכוללים 5 רמקולים (שקועים או סטליטים) + רמקול סאב וופר. על כן, מערכת רמקולים לקולנוע ביתי נקרא “מערכת רמקולים 5.1”.

רמקולים רצפתיים

רמקולים אלה הם בעלי איכות צליל גבוה ביותר. חסרונם המשמעותי הוא גודלם והמגושמות שבהם. רמקולים אלה בולטים מאד בחלל החדר ותופסים בו מקום רב. הם עלולים להוות בעייתיות רבה בהצבתם בחללים קטנים.

גודלם הוא כזה שכן הם מכילים את כל האלמנטים הרצויים ברמקול. הן האלמנטים האחראיים על הפקת הצלילים הגבוהים והן הנמוכים.

רמקולים מדפיים

הם למעשה מעין שילוב בין רמקולים לווייניים ורמקולים רצפתיים. רמקולים אלה קטנים בגודלם באופן משמעותי לעומת רמקולים רצפתיים.

הם מיועדים להנחה על מדף או במקרים מסויימים אף התקנה על הקיר, ולכן לא אמורים לתפוס מקום רב בחלל החדר.

עם זאת, איכות הצליל שהם מפיקים גבוהה במקצת מזו המופקת מרמקולים סטליסים כיוון שהם כוללים אלמנט המפיק צלילים נמוכים, על אף גודלו הקטן יחסית.

רמקול סאב וופר

אולי הרמקול הדומיננטי ביותר במערכת הקולנוע הביתית. סאב וופר אחראי להפקת התדרים הנמוכים (דציבל נמוך – db) ומעניק את תחושת עומק הסאונד שבלעדיו, לא יוכל הצופה בסרט הקולנוע להנות מטון דיבור עמוק או אפקט הפיצוצים ויתר הרעשים שהופכים את חווית הקולנוע הביתי לתחושת סראונד שמקיף את הצופה.

  • חשוב לציין כי את רמקול הסאב וופר ניתן לשלב בכל עת ואינו חייב להיכלל בסט רמקולים לקולנוע ביתי.

עם זאת, אנו ממליצים בחום לשקול את הוספתו ובמקרה של שיפוץ להכנה לרמקולים לקולנוע ביתי, לכלול את האפשרות להוספת סאב וופר ולהכין עבורו תשתית מתאימה (אנא צרו קשר לייעוץ).

במידה וברצונכם לחסוך את הוספתו של הסאב וופר למערכת השמע שלכם, מומלץ בחום לרכוש רמקולים בעלי אלמנט וופר (המפיק צלילים נמוכים) איכותיים. ללא אלמנט הוופר, איכות הצליל נפגעת באופן ניכר.

האם לבחור מערכת רמקולים 5.1 או זוג רמקולים למערכת סטריאו?

סט רמקולים לקולנוע ביתי

חשוב להבחין בהבדל במונחים על מנת לבוא בשפה משותפת כשדנים בנושא ספציפי.

כשזה נוגע למערכת סטריאו מול מערכת סראונד (המורכבת מ- 6 רמקולים היקפיים), ההבדל העיקרי הוא במספר הרמקולים שמשפיעים על תחושת הצופה או המאזין.

רמקולים לקולנוע ביתי

קולנוע ביתי מורכב לרוב מ- 6 רמקולים כפי שצויין מעלה. 2 רמקולים קדמיים לצידי מסך המקרן או הטלויזיה, רמקול מרכזי (סנטר), 2 רמקולים אחוריים (סראונד) ורמקול סאב וופר (המפיק את צלילי הבאס).

רמקולים למערכת סטריאו

סראונד סאונד משווקת רמקולים למערכות סטריאו באיכויות שונות ומתאימה עצמה לצרכי הלקוח תוך מתן ייעוץ אישי ומקצועי.

מתוך ויקיפדיה“סטריאו (Stereo) הוא מושג בטכנולוגיית קול ושמע המתייחס להקלטת או השמעת צליל בשני ערוצים נפרדים”. משמע, 2 רמקולים בלבד. כיוון שהמערכת מונה 2 רמקולים, חשוב להבין שעל מנת להפיק את מכלול התדרים הנחוצים לאיכות שמע ראויה, על הרמקולים להכיל 3 אלמנטים (Mid, Low, High).


 

אילו אלמנטים כוללים רמקולים למערכת סטריאו לעומת קולנוע ביתי?

Low (נמוך)

משקף את טווח התדרים הנמוכים שבאים לידי ביטוי באלמנט ה”באס” (Bass). מבין 6 הרמקולים לקולנוע ביתי, הרמקול אשר יפיק את צלילי הבאס יהיה רמקול ה”סאב-וופר”.

רמקול בודד זה יפיק את התדרים הנמוכים הנחוצים לתחושת עומק הצליל בעט צפייה בתוכנית האהובה. שוב, גם כאן, כשמדובר ברמקולים למערכת סטריאו, הרמקולים כוללים בתוכם את אלמנט הסאב וופר שמעניק את עומק הצליל.

Mid קיצור ל- Middle (אמצע)

“מִיד” משקף את טווח התדרים המרכזי בין הגבוהים לנמוכים. טווח תדרים זה מרכז בתוכו את רוב קולות הדיבוב.

מבין 6 הרמקולים לקולנוע ביתי, הרמקול אשר יפיק את צלילי הדיבוב יהיה הסנטר, הרמקול המרכזי המיועד במיוחד למטרה זו. כשמדובר ברמקולים למערכת סטריאו, התמונה מעט שונה.

הרמקולים מונים את כל 3 האלמנטים השונים, כולל האלמנט שמפיק את תדרי ה”מִיד”.

High (גבוה)

משקף את טווח התדרים הגבוהים. אלמנט זה מפיק את הצלילים הדקים והגבוהים בסולם התדרים.

כשמדובר ברמקולים לקולנוע ביתי, 4 רמקולים יפיקו את הצלילים שבטווח זה – 2 הרמקולים הקדמיים בנוסף ל- 2 הרמקולים האחוריים.

שוב, גם כאן, כשמדובר ברמקולים למערכת סטריאו, הרמקולים כוללים בתוכם את הלאמנט שמפיק צלילים אלו.

מה כוללים בתוכם רמקולים למערכת סטריאו?

רמקולים למערכת סטריאו כוללים בתוכם את כל 3 האלמנטים הנחוצים להפקת 100% מטווח התדרים ועל כן גודלם הגדול יחסית. מושבעי סאונד מסורתיים, לרוב יעדיפו זוג רמקולים למערכת סטריאו.

אין בכך לקבוע שמערכת המורכבת ממספר כזה או אחר של רמקולים “טובה” יותר ממערכת אחרת.

כשזה נוגע לסאונד, אכן יש סטנדרטים הקובעים איזה סאונד נחשב ל”טוב” או “לא טוב” אך אין סטנדרט הקובע כי סטריאו עדיף על סראונד, הכל מתרכז בהעדפה אישית ו\או המלצת איש הסאונד בהתחשב באופן השימוש ברמקולים וחלל החדר.

רמקולים לקולנוע ביתי – שאלות ותשובות

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”כמה עולה קולנוע ביתי?” answer-0=”קולנוע ביתי הוא תחום רחב מאוד ומחירים נעים בין 1200 שח למערכת פשוטה יחסית עד מערכות קולנוע ביתי במחיר של 10000, 15000, וגם 50000 שח למערכות סופר מקצועיות בעלות איכות סאונד כל כך חד שקשה לתאר זאת במילים. מחיר ממוצע למערכת קולנוע ביתית טובה ינוע בין 3500 – 6000 שח.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”איזו חברת קולנוע ביתי הכי טובה?” answer-1=”גם כאן, אין תשובה אחת וחד משמעית. לא רק שרוב החברות מציעות מגוון רחב של סדרות בשלל איכויות ואופציות, חלק מהמוצרים עלולים שלא לכלול כניסות או יציאות המתאימות לצרכי הלקוח.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”איך בוחרים מערכת טובה?” answer-2=”ובכן, ההמלצה שלנו היא קודם כל להגדיר תקציב וצרכים. עם הנתונים האלה נוכל לאפיין תמהיל של מוצרים מתאימים בטווחי מחירים שונים ולהגיע למערכת המושלמת עבור הלקוח בזמן קצר יחסית.” image-2=”” headline-3=”h2″ question-3=”יש לכם חנות פיזית?” answer-3=”ניתן להגיע לאולמות התצוגה הנמצאות בתל אביב וביישוב קדימה שבאזור נתניה, בתיאום מראש עם מומחה הסאונד שלנו. אנו מאמינים ביחס אישי וליווי מקצועי.” image-3=”” headline-4=”h2″ question-4=”אני משפץ. אתם גם מייעצים בבית לקוח?” answer-4=”בהחלט. אחד השירותים המבוקשים ביותר שלנו הוא ייעוץ סאונד מקצועי בבתי לקוחות בין אם הבית בתכנון, בעיצומו של שיפוץ או קיים ועומד. יחד נוכל להחליט על תוואי נכון להעברת החיווט, מיקום ארונות תקשורת, סוג תלייה למסכי הטלויזיה, סוגי רמקולים עדיפים ועוד. ” image-4=”” count=”5″ html=”true” css_class=””]

בברכה,
צוות © סראונד סאונד

תגיות: מערכת קולנוע ביתית, מערכת קולנוע ביתית מומלצת 2020, מערכת קולנוע ביתית מומלצת, איך לבחור רמקולים לקולנוע ביתי, רמקולים לקולנוע ביתי bose, מערכת קולנוע ביתית איכותית

רמקולים לקולנוע ביתי Klipsch
קרא עוד
רמקולים לקולנוע ביתי

רמקולים לקולנוע ביתי Klipsch תומכי דולבי אטמוס

Klipsch משיקה את קו הרמקולים לקולנוע ביתי החדש חברת Klipsch השיקה לאחרונה את הרמקולים הראשוניים תומכי תכונת דולבי אטמוס, כחלק מסדרת קו הבכורה של החברה. הרמקול הרצפתי, דגם RP-280AF, כולל ערוץ גובה אינטגרלי שמקרין צליל לעבר התקרה ובחזרת...

קרא עוד

HT780
קרא עוד
רמקולים לקולנוע ביתי

HT780

רמקול סטליט *בודד* 2way דגם HT780 קטן במיוחד מבית PURE-ACOUSTICS למערכת קולנוע ביתי מחיר: 299.00 ש"ח (כולל מע"מ) HT780 מומלץ לשימוש כרמקולים אחוריים סאונד מדהים המתאפשר בזכות הספק של 120 וואט, ו- 8 אום לכל אחד! הרמקול...

קרא עוד

רמקול סאב וופר AE308 Acoustic Energy AE308
קרא עוד
רמקולים לקולנוע ביתי

סאב וופר

למעבר לקטלוג סאב וופרים, לחץ על הכפתור הבא: איך לבחור את הגודל והעוצמה הנכונים? הרעשים של הפיצוץ, הרעם, צליל הבום של תוף – חלק מהאפקטים המרגשים ביותר במערכת קולנוע ביתי מופקים על ידי רמקול סאב וופר....

קרא עוד

בחירת מערכת קולנוע ביתי
קרא עוד
רמקולים לקולנוע ביתי

4 דרכים לשפר את איכות סאונד הטלויזיה

אופציות עבור כל חדר, סגנון חיים, ותקציב במידה ורכשתם טלויזיה HD לאחרונה, אתם נהנים מאיכות תמונה מדהימה – אבל הסיכויים הם שהרמקולים בבסיס המסך לא מסוגלים להפיק את מיטב הסאונד שיצדיק את התמונה. במאמר הבא,...

קרא עוד

רמקולים לגינה מוגני מים CL-50 MONITOR AUDIO
קרא עוד
רמקולים לקולנוע ביתי

15 טיפים אודות רמקול חוץ – טיפים והתקנה

רמקול חוץ – תכנון וטיפים להתקנה להלן 15 נקודות ששוות התייחסות בטרם בחירה והתקנה של מערכת שמע בחצר הבית: הבחן בהבדלים בין רמקולים חיצוניים. רמקולים חיצוניים רבים דורשים מיקום מתחת לשולי הגג להגנה מפני פגעי...

קרא עוד

Mariners-speaker
קרא עוד
רמקולים לקולנוע ביתי

25 טיפים לרכישת רמקולים לקולנוע ביתי

טיפים לרכישת רמקולים למערכת קולנוע ביתית 25 נקודות מנחות האם נתקלתם בביטוי "המקום שבו הצמיג פוגש את הכביש"? הביטוי מדגים את החשיבות הקריטית בביצוע של אלמנט כלשהו. הביטוי התפתח באופן טבעי עקב החשיבות הרבה של הצמיגים...

קרא עוד

סאב-וופר-לקולנוע-ביתי
קרא עוד
רמקולים לקולנוע ביתי

מה תפקידו של הסאב וופר הביתי?

סראונד סאונד מודה לאלפי לקוחותיה המרוצים על תמיכתם ובחירתם בשירותיה המקצועיים.צוות סראונד סאונד מאחל לך גלישה נעימה. אנא, הרגש חופשי ליצור עימנו קשר בכל זמן ובכל שאלה. * אנו משתדלים לעדכן את המוצרים והמחירון...

קרא עוד

קטלוג רמקולים מוגני מים
קרא עוד
רמקולים לקולנוע ביתי

רמקולים לגינה מוגני מים

רמקולים לגינה מוגני מים (Outdoor) רמקולים למערכת שמע מוגנת מים עבור הגינה חצר מרפסת, מבית המותגים המובילים בעולם ובמחירים הנוחים בישראל. צוות סראונד סאונד מזמין אותך ליצור עמנו קשר לפרטים נוספים, יעוץ מקצועי...

קרא עוד

רמקולים
קרא עוד
רמקולים לקולנוע ביתי

רמקול

רמקולים הינם הגורם המשפיע והמושפע ביותר במערכת, הם הרכיב הקובע והשונה ביותר מהשאר. בי ן זוג רמקולים זהים הסאונד לעולם ישמע שונה בין רמקול לרמקול אם הם מאותה חברה, סדרה, רעיון, פילוסופיה, מבנה, ואפילו אלמנטים....

קרא עוד

SPARK
קרא עוד
רמקולים לקולנוע ביתי

SPARK

סט רמקולים למערכת קולנוע ביתית דגם SPARK 1070.00 ש"ח (כולל מע"מ) 5 רמקולים בעלי סאונד דינאמי והספק של 200 וואט לכל אחד מדגם SPARK בעיצוב מודרני וקומפקטי מתחבר לכל רסיבר או מגבר   רמקולים ריצפתיים: רמקולים 3 Way עם בס רפלקס קדמי הספק 200...

קרא עוד

Solid-8
קרא עוד
רמקולים לקולנוע ביתי

Solid 8

Solid 8 מחיר: 985.00 ש"ח (כולל מע"מ) גימור: שחור פיאנו לבן פיאנו מערכת רמקולים קטנים לקולנוע ביתי SOLID-8  עוד מוצר מעולה מבית PURE AUDIO מאפשרת סאונד באיכות גבוהה מאוד למרות גודלה הקטן. המערכת תוכננה בקפידה לתת מענה ללקוחות המחפשים סאונד...

קרא עוד