זרועות לטלויזיה

זרועות לטלויזיה – שאלות ותשובות

שאלה:

אני מעוניין בזרוע מפרקית מתכווננת לטלויזיה, האם יש צורך להרכיב את הזרוע או שהיא מגיעה מורכבת כפי שמופיע בתמונות?

תשובה:

התשובה אינה לחלוטין חד משמעית והכל תלוי בניסבות. השיקול בין זרוע ברקן לזרוע לטלויזיה של חברה אחרת נתון לאותו מקרה ספציפי.

שאלה:

אילו זרועות עדיפות יותר? זרועות ברקן או זרועות לטלויזיה של חברת NB?

תשובה:

הסטנדרטים המחמירים של היום הפכים את סוגי הזרועות שציינת לבלתי ניתנים לאבחנה ממש. עם זאת, מתקינים רבים מעדיפים חברות אחרות על פני חברת ברקן עקב מורכבות התקנתן שלוקחת מעט יותר זמן.

שאלה:

כמה זמן משך האחריות על זרועות ברקן?

תשובה:

על גבי האריזות של זרועות ברקן אמורה להופיע תקופת האחריות. האחריות על זרועות ברקן הנה לכל החיים.

שאלה:

איזו זרוע לטלויזיה מאפשרת הטיה אנכית מקסימלית?

תשובה:

הזרועות של חברת ברקן בדר"כ מאפשרות הטייה אנכית מקסימלית, יש לעיין במפרט הטכני  ולוודא ששאר הפרמטרים מתקיימים ועונים לדרישתך.

שאלה:

האם יש לכם זרוע לטלויזיה בגודל 32 אינץ'  שמעניקה סיבוב של 30 מעלות בלבד?

תשובה:

כן בהחלט, הזרוע לטלויזיה שתאפשר לעשות זאת היא זרוע ברקן דגם 33.

שאלה:

מה ההבדל בין הזרועות לטלויזיה הדקות שמופיעות באתר (כלומר ממש צמודות לקיר במצב סגור) לעומת הזרועות העבות יותר?

תשובה:

הזרועות לטלויזיה העבות הינן מסיביות, יציבות יותר ומתאימות לנשיאת משקל כבד יותר לעומת הזרועות הדקות שהינן עדינות יותר ומותאמות בעיקר למסכי LED או LCD קלות.

שאלה:

האם זרוע ברקן דגם 34L תצליח להעניק סיבוב של 90 מעלות ביחס לקיר לטלויזיה של 55 אינץ?

תשובה:

לא. לצורך סיבוב של 90 מעלות לקיר נדרשת  זרוע לטלויזיה שהינה ארוכה יותר מדגם 34L של ברקן על מנת לבצע הטיה צידית של 90 מעלות. זרועות לטלויזיה דגמים SP2 | SP3 למשל.

שאלה:

רכשתי זרוע לטלויזיה של אודיו ליין ואין לי שמץ של מושג איך מתקינים.

תשובה:

אם אין לך מושג איך להתקין זרוע לטלויזיה, עדיף שלא תנסה להתקין לבד, פשוט תזמין אותנו להתקנה או כל מתקין מקצועי אחר. כך תוכל להבטיח שאינך מסכן את הטלויזיה שלך ובעיקר את בטחונך ובטחון בני משפחתך.

שאלה:

האם הזרוע המפרקית שבאתר דגם SP1 של אודיו ליין מסוגלת להעניק זוית של 90 מעלות למסך 42 אינץ?

תשובה:

זרוע לטלויזיה דגם SP1 מעניקה זוית של 90 מעלות למסכים שרוחבם אינו עולה על 96 ס"מ.

שאלה:

האם יש לכם מתקן תלייה למסכים כבדים בגודל 65 אינץ?

תשובה:

בהחלט, הדגם של מתקן התלייה המתאים לך הינו PLB-700 אך עלול להשתנות בהינתן העובדה שאנחנו מחליפים ספקים מעט לעט על מנת להעניק ללקוחותנו את הזרועות לטלויזיה האיכותיות ביותר ובמחירים האטרקטיבים ביותר.

שאלה:

ברשותי טלויזיה 42 אינץ' ואני מחפש זרוע לטלויזיה שתאפשר תליית מסך והטייה של 90 עמלות. איך אני יודע איזו זרוע מתאימה לי?

תשובה:

ברמת העקרון, יש למדוד את רוחב המסך, לחלק בשתיים ולודא שאורך הזרוע לטלויזיה במצב פתוח = גדול יותר מחצי רוחב המסך בחמישה ס"מ לפחות. כך תוכל להבטיח שבמצב מקביל לקיר, תקבל זוית של 90 מעלות ללא חשש.

שאלה:

לצורך התקנת מסך פלזמה, האם אתם ממליצים על מתקן תלייה lcd מדגם מסוים או שכולם אותו דבר?

תשובה:

ישנם סוגים רבים ושונים של מתלים צמודי קיר לתליית טלויזיות. לרוב הינם טובים, אבל השאלה היותר משמעותית היא האם הם מתאימים לצרכיך? ישנם מתלים בעלי שטח אחיזה לקיר קטן יחסית לאחרים, מה שמגביל את אפשרויות ההתקנה של מסך הפלזמה או LCD, וזאת מכיוון שככל ששטח האחיזה קטן יותר אחיזה מהימנה תתאפשר רק לקירות בטון (או קירות חזקים ועבים). הודות ולא מעט קירות בארץ הם בלוקים, המלצתנו היא לרכוש מתלה צמוד קיר בעל שטח אחיזה גדול ומתאים לגודל המסך.

שאלה:

ברשותי טלויזיה 42 אינץ' ואני מחפשת זרוע תלת מפרקית או דו מפרקית שתאפשר להטות ולסובב את הטלויזיה 90 מעלות לכל כיוון. בגלל המבחר הגדול איני יודעת איזה סוג הכי כדאי לי לרכוש. אשמח לשמוע מה ההבדלים בין הזרועות השונות.

תשובה:

נכון, נושא ההבדלים בין הזרועות עלול לבלבל לא מעט והועלה במדור זה מספר פעמים כך שתוכלי למצוא כאן את התשובה. נוסיף רק שמומלץ לשים דגש על בחירת זרוע תלת מפרקית עם שטח אחיזה גדול ככל שניתן לקיר. שטח האחיזה הגדול מבטיח התקנה חזקה ובטוחה כמעט על כל סוג של קיר.  זרועות שאינן בעלות שטח אחיזה גדול מספיק, אמנם טובות ובטוחות, אך אנו ממליצים להתקין אותן אך ורק על קירות בטון או בלוקים עבים.

שאלה:

אני זקוקה לזרוע לטלויזיה ואני לא ממש יודעת איך לבחור.

תשובה:

ככלל, צריך לוודא שמפתח הברגים שבגב מסך הטלויזיה מתאים לזרוע הרצויה, שהקיר יכול לשאת את מומנט המשקל שהטלויזיה והזרוע יפעילו. מן הסתם נמליץ על התקנה מקצועית – כך תבטיחי התקנה בטוחה והמתקין יגיע עם מבחר של זרועות מהן תוכלי להתרשם ולבחור במקום.

שאלה:

האם אפשרי להתקין מסך פלזמה על קיר גבס? האם זה ניתן ובטיחותי?

תשובה:

באופן כללי, התקנת מסך פלזמה על קיר גבס אפשרית אולם ההתקנה אינה סטנדרטית ופשוטה ולכן מומלץ להעזר במתקין טלויזיות מוסמך ומקצועי. כמו כן, ב-99% מהמקרים לא ניתן להתקין זרועות תלת מפרקית על קירות גבס הודות למומנט המשקל הגדול שמופעל על הקיר בעת הרחקת המסך ממנו. על מנת להתקין מסך פלזמה על קיר גבס יש להצטייד בדיבלים מיוחדים ותקניים המתאימים לקירות גבס אשר אוחזים בקיר מצדו השני ובנוסף יש לבצע אחיזה של המתלה לתומכי המתכת שעוברים בקיר בעזרת ברגים חודרים. במקרים רבים התקנה כלל לא תתאפשר ויהיה צורך להזמין איש גבס על מנת לבצע את החיזוקים המתאימים בקיר. לסיכום, איני ממליץ לבצע התקנת מסך פלזמה על קיר גבס אם אינך מומחה.

שאלה:

יש לי מסך פלזמה 42 אינץ' ואני רוצה להחליף אותו ל- 50 אינץ'. האם אני חייבת להחליף גם את המתלה או הזרוע גם כן?

תשובה:

היות ועל זרוע פועל מומנט משקל גדול יותר מאשר על מתלה צמוד קיר, אל נחשוב שאין הבדל. מעבר לכך, אם המתלה מתאים בגודלו למפתח הברגים שבגב מסך הפלזמה החדש והוא מחוזק היטב לקיר אז לא צריכה להיות בעיה ברמת העקרון. בכל מקרה כדאי כמובן להשתמש בשירותיו של מתקין טלויזיות מוסמך.

שאלה:

האם ניתן להתקין מסך LCD בגודל 32 אינץ' על קיר גבס?

תשובה:

כן בהחלט, אולם יש לעשות זאת בעזרת איש מקצוע מוסמך. באופן כללי ישנם דיבלים מיוחדים ותקניים לצורך תליית מסך פלזמה ואו lcd על קירות גבס. אבל, אין הדבר מבטיח התקנת כל סוג של מסך בעזרת כל סוג של מתלה.

ליעוץ מקצועי, פרטים והצעות מחיר, צור קשר בטופס או טלפן: 0529097651

 

מאמרים נוספים